Telefon Dinleme Anlaşılır Mı?

Telefon Dinleme Anlaşılır Mı?

Telefon dinleme anlaşılır mı, insanların en fazla merak ettiği sorulardan birisi konumuna gelmiştir. Bunun farklı nedenleri olsa da son dönemde geliştirilen yazılımların payı çok daha fazladır. Telefon dinleme yazılımı sayesinde normal insanlar da bu işlemi yapma imkanına sahip olmuştur. Dolayısıyla da böyle bir imkana sahip olmak, yukarıdaki sorunun merak edilmesine neden olmaktadır.

Bilindiği gibi gelişen teknoloji, insanların farklı ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılama noktasında son derece etkilidir. Son yıllarda teknolojinin gelişim hızında da belirgin bir artış yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak her geçen gün farklı bir yenilik ile insanlar tanışmaktadır. Tanışılan yeniliklerden birisi de casus yazılım adı verilen programlardır. Bunlar hedef telefona yüklendikten sonra dinleme başta olmak üzere çok fazla işlemi rahat bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Telefon Dinleme Anlaşılır Mı?

Telefon dinleme anlaşılır mı sorusuna yanıt vermeden önce bazı hususlardan bahsedilmesi daha yararlı olacaktır. Yukarıda kısaca değinilen casus program, sadece Android cihazlara kurulmaktadır. Ayrıca kurulumun mutlaka fiziki olarak yapılması gerekmektedir. Bunun için ise insanlara sadece 3 dakika yeterli olmaktadır. Söz konusu sürenin sonunda kurulum tamamlanacak ve hedef cihaz, panel üzerinden takip edilebilecektir. Burada yapılacak ufak bir işlem vardır o da kurulumdan hemen önce cihazın ayarlar bölümüne giriş yapılarak dışarıdan gelen uygulamaların yüklenmesine izin veren seçeneğin aktif hale getirilmesidir.

Telefon dinleme anlaşılır mı diyen bir kişiye verilecek farklı cevaplar vardır. Öncelikle telefon dinleme programı aracılığıyla yapılan dinlemelerin anlaşılması çok zordur. Çünkü bu yazılımların sahip olduğu kodlamalar, uygulamanın tamamen arka plana çekilmesi ve burada çalışmasına imkan vermektedir. Buna bağlı olarak da hedef cihazı kullanan kişinin bunu anlaması imkansıza yakındır.

Bu programlar, çalışırken ekrana herhangi bir bildirim göndermediği gibi bildirim ışığının yanmasına dahi izin vermezler. Böylece yazılımın çalıştığı dışarıdan fark edilemez. Fakat cihaz sahibi, bilişim uzmanı ise yani bu noktada çok bilgili ise detaylı bir araştırma yaptığında bu yazılımı fark edebilir. Bunun haricinde cihaza atılacak bir format, programın silinmesine ve dinlemenin tamamen engellenmesine neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat