Telefon Dinleme Uygulamaları

Telefon Dinleme Uygulamaları

Telefon dinleme uygulamaları, gelişen teknolojinin insanların önemli ihtiyaçlarını gidermesi için sunmuş olduğu bir hediyedir. Bu uygulamalar sayesinde normal insanların da dinleme yapabilmesi mümkün hale gelmiştir. Böylece kişiler, çocuklarını, eşlerini, sevdiklerini, ebeveynlerini ve diğer yakınlarını dışarıdan gelecek olan tehlikelerden koruma fırsatı yakalamış olmaktadır.

Telefon dinleme, profesyonel olarak emniyet güçleri tarafından yapılan bir işlem olmasına karşın, son dönemlerde ortaya çıkan uygulamalar sayesinde normal insanlar tarafından da yapılabilir olmuştur. Bunun için ise telefon dinleme yazılımları kullanılması gerekmektedir. Böylece sadece dinleme değil, bunun yanında çok daha önemli işlemler yapılabilecek ve insanlar sevdikleri hakkında farklı bilgileri toplama fırsatı yakalayacaktır.

Telefon Dinleme Uygulamaları Özellikleri

Telefon dinleme uygulamaları, farklı çeşitleri olan özel yazılımlardır. Yazılımların türüne göre sahip oldukları özellikler de değişmektedir. Fakat uygulamaların yapabildikleri genellikle benzerdir ve bunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Telefon hattı üzerinden yapılan sesli ve görüntülü görüşmelerin dinlenmesi ve izlenmesi
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan görüşmelerin dinlenmesi
  • Sosyal medya hesaplarına erişim sağlama
  • Ortam dinlemesi
  • Ortam izlemesi
  • GPS özelliğinin aktif edilmesi ile konum tespiti
  • İnternet geçmişini öğrenme
  • Telefonun ekranını canlı izleme
  • Depolama alanı ve SD karta erişim
  • Rehber, galeri ve not defteri takibi

Yukarıda yer alan özellikler dikkate alındığında, bu uygulamaların telefonlar üzerinde tam bir kontrol sağladıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat programlar arasında aktarım hızı, kullanım dili, panel ve buna benzer bölümlerde farklılıklar vardır.

Telefon Dinleme Uygulamaları Fark Edilir Mi?

Telefon dinleme uygulamaları, son derece özel yazılımlardır ve dinleme işlemini profesyonel olarak yapabilmeleri için geliştirilmiştir. Bundan dolayı fark edilmeleri son derece zordur. Sadece Android sisteme sahip olan mobil cihazlara kurulabilen bu uygulamalar, arka planda çalışmaktadır. Bundan dolayı da dinleme ve izleme yaparken ekrana herhangi bir bildirim göndermemektedir.

Telefon takip yazılımları özellikleri arasında arka planda çalışma ve görünmez olma vardır. Bunlara bağlı olarak söz konusu yazılımlarının fark edilmesi çok zordur. Fakat farklı bir amaç ile atılacak olan format, cihazın bütün hafızasını sıfırladığı için bu program da silinip devre dışı kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat